Aktualności

Efektywność energetyczna wymiennika ciepła, poprawa efektywności wymiany ciepła
Jul 01, 2017

Wymiennik ciepła jest ciepłem części ciepła przenoszonej do urządzeń zimnego płynu, dzięki czemu temperatura płynu osiąga proces wymaganych wskaźników urządzeń wymiany ciepła, znanych również jako wymienniki ciepła. Ogrzewanie radiatorów do ogrzewania w codziennym życiu, skraplacze w turbinach i chłodnice oleju na rakietach kosmicznych są wymienniki ciepła. W produkcji przemysłowej, takiej jak ropa naftowa, chemiczna, lekka, farmaceutyczna i energetyczna, często wykorzystuje się ją do ogrzewania cieczy kriogenicznej lub do schładzania płynu o wysokiej temperaturze, odparowania cieczy do pary lub skroplenia cieczy w cieczy.

Przemysł wymiennika ciepła w zakresie efektywności energetycznej, poprawy wydajności wymiany ciepła, zmniejszenia obszaru wymiany ciepła, zmniejszenia spadku ciśnienia, poprawy intensywności ciepła urządzenia i innych aspektów badania dokonał znaczących osiągnięć. W oparciu o przemysł naftowy, chemiczny, energetyczny, metalurgiczny, stoczniowy, maszynowy, spożywczy, farmaceutyczny i inne branże na stabilność popytu na wzrost wymiennika ciepła.

W wyposażeniu zbiornika ciśnieniowego Wymiennik ciepła po długim okresie nie może zapobiec pojawieniu się kamienia, problemów korozyjnych, korozji: Chłodzenie wymiennika ciepła, schłodzonej wody bez usuwania silnych czynników żrących, takich jak zwykła stal lub Gwoździe w wodzie , kilka dni później pojawi się rdza, im dłużej, tym poważniejsza korozja. Ściana urządzenia często powodowana przez korozję rdzy z rdzy, a nawet perforację, zrzucanie rdzy zatyka cewkę, tak że efekt wymiany ciepła; podczas gdy obecność korozji znacznie skraca żywotność sprzętu.

Na skali: nieorganiczna sól w rurociągu rozpuszczona w krystalizacji wody, skraplacz i inna powierzchnia przenoszenia ciepła z tworzenia się kamienia na ścianie, co skutkuje zmniejszoną wydajnością wymiany ciepła, efekt chłodzenia zmniejszył się, poważny spadek o 30% przy twardym zabrudzeniu zwiększone, elektryczność Zwiększenie ilości osadu biologicznego o 35%: z powodu zanieczyszczenia wody, osadu, tworzenia próchnicy brudu, w połączeniu z bakteriami, algami i innymi mikroorganizmami oraz ich wydzielinami utworzonymi przez biologiczny szlam, powodującymi poważne utrudnienia rurociągu; Zanieczyszczenia, błoto wpłyną na efektywność wymiany ciepła, większe zużycie energii, co spowoduje działanie pod wysokim ciśnieniem, poważne z powodu wyłączenia nadciśnienia. Wszystko to ma poważny wpływ na normalne działanie Wymiennika Ciepła. Skala systemu wymiany ciepła, korozji, szlamu, bakterii i glonów doprowadzi bezpośrednio do zmniejszenia wydajności wymiany ciepła, skróci żywotność, zmniejszy niezawodność działania, zużycie energii doprowadzi do wzrostu kosztów operacyjnych. Aby eksploatować system wymiennika ciepła w stanie zoptymalizowanym, konieczne jest przeprowadzenie specjalnej chemicznej obróbki układu wody chłodzącej i wody lodowej Wymiennika ciepła: w celu usunięcia kamienia, rdzy, szlamu, sterylizacji i obróbki antykorozyjnej, Oszczędzanie energii, redukcja kosztów operacyjnych. Wymiennik ciepła i parownik wymiennika ciepła, brud wpływa bezpośrednio na sprawność wymiany ciepła i normalną pracę urządzenia, wyniki pracy Wymiennika ciepła wskazują, że Wymiennik ciepła bez czyszczenia po pewnym czasie zwiększy zużycie energii elektrycznej 10 -30%.

W celu ograniczenia awarii należy poprawić efekt chłodzenia. Czyszczenie może usunąć szlam, dzięki czemu rurociąg jest czysty, czysta woda. W tym samym czasie, czyszczenie, zapobieganie osadzaniu się kamienia, poprawa skraplacza, sprawność cieplna parownika, zapobiegając w ten sposób zjawisku wyłączenia nadciśnienia roboczego pod wysokim ciśnieniem, poprawiając przepływ wody lodowej, poprawiając efekt chłodzenia, bezpieczną i wydajną pracę systemu. Dla użytkownika, aby zaoszczędzić wiele kosztów utrzymania: nieoczyszczony wymiennik ciepła, nie będzie zatkać rury, skalowanie, korozję, nadciśnienie aż do wypadku, takie jak wymiennik ciepła z powodu wycieku korozji, zanieczyszczenia roztworu, trzeba wymienić miedzi, wymień rozwiązanie, utrzymanie hosta, ogólna potrzeba naprawy kosztów 2-5 milionów. A po utylizacji, może zmniejszyć koszty konserwacji, ale także przedłużyć żywotność sprzętu, ale także dla właścicieli, aby zmniejszyć utratę setek tysięcy milionów. Aby eksploatować system wymiennika ciepła w zoptymalizowanym stanie, należy pozbyć się układu chemicznego układu wodnego systemu wymiennika ciepła: usunąć osad, rdzę, szlam, sterylizację i antykorozyjną obróbkę: chemiczną sterylizację czyszczącą: dodanie środków chemicznych i środków grzybobójczych, system pływającej rdzy, brudu, oleju, bakterii i glonów rozproszonych, zredukowany do czystego wyglądu metalu; codzienna konserwacja: dodawanie inhibitora korozji, aby zapobiec rdzy metalu, aby zapobiec jonom wapnia i magnezu.

Guangzhou Jiema wymiany ciepła Equipment Co., LtdTelefon: +86-20-82249117